„Když u dálničního sjezdu v Držovicích spatřil řidič policisty prudce strhnul řízení doleva, přes dvojitou plnou čáru se otočil a vyjel zpět na dálnici směrem na Vyškov. Policisté auto ihned začali pronásledovat. Po jeho dostižení se ho policisté několikrát pokusili předepsaným způsobem zastavit, ale řidič jejich pokyny nerespektoval a dál se snažil ujet,“ pospal ošemetnou situaci policejní mluvčí František Kořínek.

Honička trvala však jen několik minut, protože stíhanému autu došlo palivo a jeho řidič musel potupně zajet ke krajnici a zastavit.

„Při následné kontrole se ukázalo, že řidič měl hned několik důvodů, proč se pokusil policistům vyhnout. Hlavním důvodem bylo, že měl vysloven zákaz řízení. Dalšími pak, že vozidlo, kterým jel, má rok a půl propadlou technickou a na skle nalepenou pouze několik dní neplatnou roční dálniční známku,“ doplnil mluvčí Kořínek.

Přestupky řidiče policisté na místě vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení. Další peníze ho bude stát nařízený odtah jeho vozidla.

Pro řízení přes vyslovený zákaz je muž dále podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.