Netradiční kontrola čekala v předvečer svátku svatého Mikuláše na šoféry v Olšanech u Prostějova. Policisty na silnici doprovázeli Mikuláš, andělé a v největším počtu i čerti, a to v podání dětí z místní základní školy.

„Protože Mikuláš rozdává dárky, zastoupily jej děti a každému z kontrolovaných řidičů věnovaly drobné dárky. Řidiči, kteří měli vše v pořádku, dostali navíc figurku Mikuláše, a ti, u kterých jsme zjistili přestupek, dostali figurku čerta a upozornění od dětí, aby dali vše do pořádku," uvedl František Kořínek z tiskového oddělení prostějovských policistů.

Figurku čerta si ze 47 řidičů vysloužilo patnáct z nich, většinou za špatný technický stav vozidla.

„Technický stav jednoho auta však byl natolik závažný, že jsme museli udělit pokutu," doplnil František Kořínek.

V pátek ráno si policisté na Jiráskově náměstí v Prostějově posvítili i na chodce a upozorňovali je na to, jak je důležité být dobře vidět.

„Reflexní prvky se v dnešní době dají koupit za několik desetikorun, přitom zvyšují dosah viditelnosti z několika desítek až na dvě stě metrů," vysvětlil František Kořínek.

Kontrole policistů neunikli v sobotu ráno ani myslivci v Pivíně a Nezamyslicích. U patnácti myslivců policisté kontrolovali dodržování zákona o střelných zbraních, zda nejsou pod vlivem alkoholu, manipulaci se zbraněmi a to, zda mají v pořádku doklady. Všichni myslivci prošli na jedničku.

„Letos to byla již třetí kontrola. Ty předchozí se konaly v honitbách v Ivani, Smržicích, Olšanech u Prostějova, Bedihošti a Klenovicích na Hané. Pokaždé jsme zkontrolovali patnáct myslivců," uvedl František Kořínek s tím, že policisté budou v kontrolách pokračovat.