Společně se svým kolegou Leo Haluzou vysvětlil, že ilegální pěstování konopí na marihuanu ve vnitřních prostorech není často dílem amatérů. Zmínili přitom například technické vybavení.

„Majitel pěstírny měl vyřešené odsávání, zavlažování, umělé podmínky pro co nejlepší pěstování. Výsledkem pak jsou rostliny s vysokým podílem THC. V dobách hippies se třeba jednalo o desetiny, maximálně jednotky procent. V případě pěstíren jsme však zaznamenali i desítky procent této psychotropní látky a takové množství už může ohrožovat zdraví," vysvětlil Leo Haluza.

Policie se setkala také s případy, kdy sousedé poukázali na druhého s tím, že si na zahradě pěstuje dvě rostliny. V tomhle případě se věc řeší jen přestupkovým řízením.

Téměř 500 nehod

BMW skončilo svůj zběsilý úprk s proraženou gumou

Jako trestný čin naopak šetřila prostějovská policie v letošním roce nejednu dopravní nehodu.

Podle policejních statistik se jich stalo téměř pět set. Výsledkem je mimo jiné pět mrtvých a škoda za téměř třicet milionů korun.

„Mrtvými ani zraněnými naštěstí neskončilo pondělní pronásledování zdrogovaného řidiče. Ten ujížděl policistům od Plumlovské ulice až do míst nedaleko Vícova. Přitom ohrožoval všechny účastníky silničního provozu. Místy jel rychlostí až sto šedesát kilometrů v hodině," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Policie nakonec muže zadržela i díky tomu, že si ujíždějící řidič prorazil na staveništi ve Vícově pneumatiku.

VÍCE K PŘÍPADU: Policisté honili zdrogovaného řidiče v BMW. Dostihli jej, až mu rupla pneumatika

Opilá cyklistka zůstala viset na křižovatce

Podle vedení prostějovské policie nejsou výjimkou ani opilí cyklisté.

„Zažili jsme i cyklistku, která byla hodně opilá. Zastavila na křižovatce a pak už se nemohla rozjet," zavzpomínal Pavel Novák. Ten dal k dobru také nejednu perličku.

Chránili milence před manželem

„Práce policistů není vždy jen vážná, nad některými případy se pousmějeme," poznamenal.

„Například jeden muž viděl ve svém domě světlo a v domnění, že jde o zloděje, zavolal na policii. Případ ale dostal jiný spád, zjistilo se totiž, že si jeho manželka pozvala domů milence. Policisté tak ještě museli především jednoho z mužů uchránit před násilím," informoval.

Nepleťte se policistům do cesty

Zároveň však podle slov policejního mluvčího Františka Kořínka zažila policie například v pondělí méně zábavné chvíle. Během pronásledování řidiče ujíždějícího z Prostějova do Vícova totiž neohrožoval ostatní šoféry pouze on.

„Při pronásledování muže se stalo, že někteří řidiči na pronásledující policejní vozidla vůbec nezareagovali. Nezajeli na kraj vozovky a hrozila tak několikrát srážka," okomentoval František Kořínek situaci a k ní přiložený videozáznam
.