„V úterý, krátce po třinácté hodině, kontrolovali policisté v Kostelecké ulici v Prostějově sedmapadesátiletého řidiče automobilu značky Audi. Dechová zkouška prozradila, že muž měl v dechu více než jednu promile alkoholu v krvi. Řidič se nakonec proto přiznal, že před jízdou vypil tři půllitry desetistupňového piva," popsal mluvčí policie František Kořínek.

Ve čtvrtek o půl deváté večer pak zadrželi muži zákona třiadvacetiletého řidiče v Brodku u Prostějova.

„Policisté podrobili muže orientační zkouškou na přítomnost omamné či psychotropní látky a zjistili tak u něj látku cannabis. Muž se přiznal, že v noci ze soboty na neděli skutečně vykouřil dvě cigarety marihuany a snědl sedm koláčků se stejnou látkou," uvedl mluvčí policie.

Tím ale výčet neukázněných řidičů nekončí. Ve čtvrtek po desáté hodině v noci kontrolovali policisté i třiačtyřice­tiletého cyklistu, tentokrát v Kostelci na Hané. Z dechové zkoušky vyplynulo, že se cyklista před jízdou posilnil alkoholem.

„Policisté muži naměřili více než dvě promile alkoholu v dechu, avšak ten s naměřenou hodnotou nesouhlasil a odmítl se také podrobit lékařskému vyšetření. Za to mu hrozí pokuta až dvacet tisíc korun," dodal mluvčí policie František Kořínek.