"Před úřady i veřejností se muž ukrýval v seníku bývalého zemědělského družstva v Přemyslovicích. Jeden ze zaměstnanců firmy sídlící v areálu si všiml odstaveného jízdního kola. Protože věděl, že policisté usilovně pátrají po muži, který v lokalitě ve velkém krade, raději zavolal na linku 158," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Na místo ihned vyrazily dvě hlídky z oddělení v Konici a psovod.

"Když policisté dorazili na místo, zjistili, že seník je obklíčen asi deseti muži. V seníku se opravdu nacházel muž, který s obléhateli vyjednával, a za propuštění jim nabízel úplatek ve formě peněz. Ti se však uplatit nenechali a hledaného drželi v šachu až do příjezdu policie," informoval dále mluvčí. Když muž viděl bezvýchodnost své situace, tak se policistům vzdal.

Hledaný se na útěku před policií nejprve až do poloviny září pohyboval kradenými vozidly. Od poloviny září, se pohyboval na kradeném jízdním kole. Většinu času se měl zdržovat v okolí Náměště na Hané a později v obci Přemyslovice. Zde se vloupal do rekreační chalupy, kde poté přebýval až do svého posledního víkendu na svobodě.

"Kvůli příjezdu majitele se však musel přesunout jinam. Proto se vloupal do dalšího domu, odkud musel opět kvůli majiteli utéct. Poslední noc měl pak přespat v seníku, kde byl nakonec dopaden," uzavřel František Kořínek.

Policisté muže podezírají z rozsáhlé trestné činnosti, které se měl dopouštět na území celé republiky, zejména na Prostějovsku, Olomoucku a v Praze. Po zadržení byl umístěn do vazby. Za své moravské působení v současnosti čelí obvinění z dvanácti činu, při kterých měl způsobit škodu bezmála 180 tisíc korun. Jedná se o krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.