„Devatenáctiletá dívka procházela Jungmanovou ulicí kolem půl čtvrté ráno. Mladík ji chytil, povalil na zem a odtáhl do přilehlých Kolářových sadů. Přestože se žena bránila, muž ji na místě znásilnil a poté z místa činu odešel,“ popsala případ prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

Další dvě pachatelovy oběti měly větší štěstí. „Na konci června minulého roku se muž dostal přes balkon do přízemního bytu v Tylově ulici, kde ukradl dámskou peněženku s penězi a osobními doklady. Poté vešel do ložnice, kde se pokusil znásilnit majitelku bytu. Protože se žena bránila a volala o pomoc, muž se zalekl a utekl,“ uvedla policejní mluvčí.

Koncem letošního března se pak pokusil znásilnit další ženu. Ta procházela kolem páté hodiny ráno Sídlištěm Svobody. „Pachatel ji odtáhl do zadního traktu jednoho z panelových domů. Žena mu vzdorovala a křičela, takže po krátké potyčce jí strhl z krku řetízky a opět z místa utekl,“ dodala Nedělníková.

Za trestné činy znásilnění, pokus o znásilnění, loupež, porušování domovní svobody a neoprávněné držení platební karty hrozí obviněnému u soudu trest odnětí svobody až na deset let.

Městská policie učí ženy a dívky bránit se agresorům v kurzech sebeobrany. „Právě teď skončil jeden tříměsíční kurz. Padesát žen trénovalo dvakrát týdně základní chvaty a hmaty. Strážníci je také učili zacházet s pepřovým sprejem,“ zmínila se Jana Adámková z městské policie.