Jedenačtyřicetiletý muž zazvonil u seniorových dveří a vydával se za brusiče nožů. Zdravotně postižený důchodce mu otevřel.

„Pachatel vnikl do bytu, kde odcizil osm tisíc osm set korun a pak rychle odešel,“ uvedl prostějovský policejní mluvčí Petr Weigärber.

Zlodějova spěšného odchodu si všiml mladík ze sousedství. Okamžitě zavolal na tísňovou linku policie a vydal se podezřelého muže sledovat.

„Na místo policisté vyslali autohlídky Dopravního inspektorátu Prostějov, které v danou chvíli byly schopné být na místě v co nejkratší době,“ sdělil policejní mluvčí.

Mladý muž pak policisty přivedl za zlodějem. Ten čekal na nedaleké zastávce MHD a myslel si, že o něm nikdo neví. Pachatel nyní čeká za mřížemi na rozhodnutí soudu. Za krádež a porušování domovní svobody mu hrozí až dva roky vězení.

„Poděkování právem náleží duchapřítomnému občanovi z Prostějova, který nedopustil bezpráví, páchané na bezmocném seniorovi. Díky jeho včasnému upozornění mohla policie podezřelého muže okamžitě zadržet,“ poznamenal mluvčí a upozornil, aby lidé nepouštěli do bytu nikoho cizího.