„Šlo o dva místní muže, takové pochybné existence. Jeden měl dát druhému sedm bodných ran. Dům toho pobodaného je teď obehnaný policejní páskou. Zda to přežil, ale nevíme," řekla jedna z místních podnikatelek. Nic podobného dosud nepamatuje.

„Krajští kriminalisté prověřují trestný čin vraždy ve stadiu pokusu, ze kterého je důvodně podezřelý čtyřiačtyřicetiletý letý muž z Prostějovska. Tohoto jednání se dopustil vůči jednatřicetiletému muži, také z Prostějovska. Oba se znali. Během konfliktu mezi nimi starší z nich zaútočil nožem na mladšího a způsobil mu mnohočetná zranění, která poškozeného přímo ohrožovala na životě. Podezřelý muž byl policisty zadržen a umístěn do policejní cely. Ve věci nadále probíhá prověřování," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Leží ve vážném stavu v nemocnici

Poraněný muž leží v prostějovské nemocnici.

„Přijali jsme jej dnes nad ránem s několika povrchovými bodnými ranami. Jedna z nich však zasáhla průdušnici na krku. Muž je proto hospitalizován na anesteziologicko – resuscitačním oddělení. Přestože je stabilní, jeho zdravotní stav zůstává i nadále velmi vážný," řekla Hana Szotkowská, mluvčí skupiny Agel, pod kterou nemocnice spadá.

Překvapení obyvatelé

Místní obyvatelé byli případem zaskočení.

„Dozvídám se to teď od vás. To jako vážně? A u nás na nádraží?," reagoval hospodský z Konice.

„Nikdo se o tom tady zatím nebavil. Je ale fakt, že od té doby, co je nádražní budova zavřená, pohybují se v okolí různá individua. Já sám bych měl v noci obavy," potvrdil. Servírka z jiné hospody dodala: „Raději proto jezdím autem."