„V průběhu minulého týdne kontaktoval osmaosmdesátiletého seniora v jednom bytě z panelových domů v Prostějově jemu neznámý muž. Tvrdil, že ho posílá jeho syn a že mu má po něm poslat padesát tisíc korun na výhodný nákup vozidla. Pán tomu uvěřil a neznámému skutečně v přízemních prostorách domu peníze předal," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

V průběhu následujících dnů se senior začal strachovat, že naletěl podvodníkovi a vše oznámil na policii.

„Na případu pracujeme. Po pachateli pátráme pro podezření ze spáchání přečinu podvod, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky," konstatovala Urbánková.

Podle popisu staříka bylo podvodníkovi kolem třiceti let, vysoký byl mezi 175 až 180 centimetrů, měl bílou pleť a atletickou postavu.

„Měl světlé vlasy v délce deseti až dvanácti centimetrů. Byl hladce oholen, na sobě měl zelenkavou, upnutou košili a šedivé kalhoty. Mluvil plynule česky bez přízvuku a působil věrohodným dojmem," vylíčila Irena Urbánková.

Policejní mluvčí apeluje na usedlíky, aby byli obezřetní při kontaktu s neznámými lidmi.

„Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k vašim penězům. Chtějí vniknout do vašeho bytu a pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást," upozornila veřejnost Urbánková.