Šťuka u soudu vinu částečně doznal. Tvrdil však, že pro peníze chodil na pokyn své bývalé přítelkyně Rakašové. „Teď na mě vše svaluje. Využívá mé minulosti, že jsem byl již pětkrát soudně trestaný,“ uvedl Šťuka. Trestní řízení proti němu nyní vede i Okresní soud v Prostějově, který muže před nedávnem poslal na devět let do vězení. Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný, kterému v Kroměříži hrozí až osmileté vězení, se totiž odvolal.

Rakašová, jíž hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, odmítla, že by od někoho brala peníze. Prý pouze u předávání peněz jen několikrát byla. Šťuku, který hotovost podle ní vždy bral, seznámila s okradenou pedagožkou Janou Ledinovou, jež ji ve škole před lety učila.

Okradení podle obžalobyvyplatili postupně dvojici podvodníků statisícové částky.

Učitelka Ledinová uvěřila, že když půjčí 415 tisíc korun, tak jí obžalovaný, jenž údajně čekal na převod několika milionů korun z Norska, poskytne bezúročnou půjčku na pořízení bytu.

„Byla jsem pod jejich vlivem, ani půjčené částky jsem si nepsala,“ uvedla u soudu Ledinová. Obžalovaný Šťuka se okradené v jednací síni omluvil.
Druhý poškozený, starobní důchodce Petr Jurčík, postrádá částku ještě vyšší, a to dokonce 755 tisíc korun. Jemu prý Šťuka slíbil, že když mu půjčí peníze na výdaje spojené s vypořádáním údajné pozůstalosti v Rakousku, vrátí mu kromě jeho peněz i hotovost, kterou půjčila jeho známé Jurčíkova matka.

„Nic mi ale dosud nevrátil. Kdybych ho chytil do ruk, tak ho uškrtím,“ rozhorlil se u hlavního líčení Jurčík, který si za své emotivní projevy od soudu vysloužil pětitisícovou pořádkovou pokutu. Soud nakonec kvůli doplnění důkazů tentokrát ještě nerozhodl a odročil další jednání až na 23. října.