„Neznámý člověk prolomil přístupové heslo k účtu čtyřiadvacetiletého muže na sociální síti. K prolomení hesla mělo dojít prostřednictvím zaslaného odkazu o hlasování v internetové anketě. Po pokusu odkaz otevřít se tak nestalo a zavřelo se i okno se sociální sítí," informoval o zkušenosti mladého muže policejní mluvčí František Kořínek.

Dodal, že muž se následně k sociální síti přihlásil a pokračoval v předchozí činnosti. Následující den, po přihlášení se do sociální sítě, ale zjistil, že z jeho profilu někdo odeslal jeho dvaašedesáti přátelům žádost o půjčku ve výši sto dvacet šest korun.

„Na to muž reagoval tak, že všechny přátele kontaktoval a upozornil je, že on tuto žádost nepsal. Poté věc oznámil na policii," dodal policejní mluvčí.

Zároveň upozornil, že se nejedná o první podobný případ, se kterým se policisté setkali.

„Proto je třeba být maximálně opatrný a žádosti o poskytnutí půjčky nebo sdělení přístupových kódů k internetovému bankovnictví pořádně prověřit. Podvodníci v obětech tím, že požádají o nízkou částku, vyvolají pocit, že se nejedná o nic nezákonného a hrozící škoda není veliká. Po vyhovění žádosti však dojde ke sjednání přístupu na účet oběti a odčerpané částky jsou mnohonásobně vyšší," varoval policejní mluvčí před praktikami podvodníků.