„Před domem na Olomoucké ulici, ve kterém seniorka bydlí, ji oslovily dvě ženy s tím, že potřebují nechat vzkaz pro jejího souseda a zda by ho nemohly nechat u ní," řekla mluvčí policistů Irena Urbánková. Žena je pustila nejen do domu, ale i do svého bytu. Zároveň si všimla, že za ženami vstoupil i nějaký muž. Seniorka pustila ženy do bytu, přitom nechala otevřené dveře.

„V bytě pak jedna z žen zabavila osmdesátiletou paní psaním vzkazu pro souseda a druhá ji požádala o sklenici vody, protože se jí údajně udělalo nevolno. Seniorka si všimla lomozu na chodbě bytu, ženy jí však tvrdily, že se o nic nejedná a z bytu odešly," popsala Irena Urbánková.

Po jejich odchodu paní zjistila, že jí z jedné místnosti zmizelo třináct tisíc korun.

Policisté podvodnice hledají a se žádostí o pomoc se obrací na veřejnost.

„Ženy byly vysoké kolem 140 centimetrů, měly silnější postavy a světlou pleť. Na sobě měly tmavé kalhoty a tmavou bundu. Jedna z nich měla krátké tmavé vlasy a na hlavě tzv. rádiovku, druhá měla delší tmavé vlasy. Muž, který vstoupil za ženami, měřil kolem 165 centimetrů a na hlavě měl kšiltovku," popsala podvodníky policejní mluvčí a dodala, že policisté nyní řeší, zda má muž s krádeží nějakou souvislost.

Případní svědci mohou sdělit informace na oddělení prostějovské policie, volat na telefon 974 781651 či na bezplatnou linku 158. Podvodníkům hrozí za porušování domovní svobody a krádež až tři roky za mřížemi.