„Zazvonily u ní dvě ženy a prosily, aby jim do plastové lahve natočila vodu. Důchodkyně je neodmítla a pustila je do domu," popsala událost prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

„Okamžiku, kdy šla do kuchyně, však využila jedna z pachatelek a z vedlejšího pokoje odcizila příruční pokladnu s dvaadvaceti tisíci korunami a různými doklady,“ doplnila mluvčí.

Obě zlodějky okamžitě po odcizení peněz utekly. „Okradená ještě stačila vyběhnout za nimi, ale auta, v němž odjely, si bohužel všimnout nestihla,“ poznamenala policejní mluvčí s tím, že ten den to zřejmě nebyl jediný případ, kdy se ženy pokusily někoho okrást.

Podle výpovědi poškozené důchodkyně byly obě podvodnice romské národnosti. Scénář použily podobný jako před časem dvě Romky v Čehovicích, které pro změnu žádaly po důchodci vodu do chladiče.

Když pro ni šel, prohledaly mu dům a ukradly šestačtyřicet tisíc korun. Dvě romské ženy se také nedávno pokoušely dostat do bytového domu na Sídlišti Svobody v Prostějově. Když je zpozoroval jeden z místních, volal hned policii. Ženy však nasedly do auta a zmizely.

Policisté potvrzují, že v terénu působí většinou podomní podvodníci romské národnosti.

„Téměř pokaždé, když s okradenými lidmi hovoříme, vypovídají, že šlo o naše romské spoluobčany. Nemůžeme však s určitostí říci, zda jsou to ti samí,“ konstatoval jeden z příslušníků prostějovské policie s tím, že dopadnout je bývá často velmi složité.