Z restaurace ukradl demižon se slivovicí

Němčicko – Nezvaného návštěvníka měla z pondělí na úterý restaurace v obci na Němčicku.

„Zloděj se dostal vstupními dveřmi do provozovny, ze které ukradl LCD televizor, kávovar, přenosné výčepní zařízení, automat na žvýkačky a skleněný demižon se slivovicí," vypočítal mluvčí policistů František Kořínek. Majitel spočítal celkovou škodu na 34 tisíc korun. 

Po pěti pivech spadl z kola

Prostějov – K opilému cyklistovi, který havaroval na kole, vyjížděli v úterý vpodvečer policisté.

„Nehoda se stala krátce po devatenácté hodině na Svatoplukově ulici v Prostějově. Devětačtyřicetiletý muž z Prostějova nezvládl řízení svého kola a upadl na silnici. Při pádu si způsobil lehké zranění," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Při dechové zkoušce policisté muži naměřili 2,22 promile alkoholu v dechu. „Přiznal se, že bezprostředně před jízdou vypil pět půllitrů jedenáctistupňového piva," doplnil František Kořínek s tím, že příčiny a okolnosti nehody policisté vyšetřují. 

Z dílny zmizel klíč na kola a peníze

Prostějov – Celkovou škodu za sedm tisíc korun způsobil zloděj, který se z pondělí na úterý vloupal do provozovny pneuservisu blízko hlavního vlakového nádraží v Prostějově.

„Přes sklobetonovou konstrukci okna se dostal do dílny, kde ukradl momentový klíč na kola. Také vypáčil uzamčenou plechovou skříňku, kde ukradl tisíc korun," vypočítal mluvčí policistů František Kořínek. Škodu za ukradené věci spočítal majitel na čtyři tisíce korun, zloděj poškodil zařízení za tři tisíce korun.