„Policisté provedli domovní prohlídka u pana Dvořáka, při níž byla nalezená semena marihuany a sušená rostlinná hmota. Provedla se expertíza a část rostlin měla pod 0,3% THC. Tyto pěstiteli policie vrátila," uvedla soudkyně Ivona Otrubová. Ta měla na stole hned několik stížností Dušana Dvořáka. Týkaly se nejen zabavování rostlin, ale i samotné legality pěstování pro léčebné účely.

„Od roku 2012 se zákon o pěstování marihuany změnil. Stejně je ale zakázané pěstovat rostliny s vyšším THC než jsou tři desetiny procenta, zde už se jedná o omamnou psychotropní látku. Taková činnost je zakázaná zákonem a nelze připustit jeho porušování," zdůvodnila soudkyně, proč Dušan Dvořák o část svých rostlin přišel.

Dušan Dvořák přelomový rozsudek podle svých slov neočekával.

„Myslím si, že mě paní soudkyně nepřekvapí," vyjádřil se před konečným rozhodnutím Ivony Otrubové Dušan Dvořák.

„Aktuálně vedu dvě stě správních řízení za rok. Celkově mi ale něco podobného nedělá dobře, raději bych dělal svou práci," řekl. Zároveň si stěžoval na to, že přišel o část rostlin.

„Část policií zabavených rostlin se ztratila," upozornil. Jeho advokát pak potvrdil, že budou chtít případ Dvořákova konopí posunout k vyšším soudním instancím.

„Nalezené konopí u pana Dvořáka nesplňuje podmínky trestné činnosti. Lze předpokládat, že se případem nebude zabývat pouze první a druhý stupeň soudu, ale pravděpodobně i nejvyšší soud i evropský soud," sdělil advokát Miroslav Burget.

„Právní úprava je hluchá, neumí akceptovat postoj mého klienta," uvedl.