„Kolem páté hodiny odpolední šel místní mladík po chodníku v jedné z malých obcí na Prostějovsku. Náhle ze křoví vyběhl muž. V ruce držel nůž. Na mladíka zaútočil a bodl ho do horní poloviny těla. Vyhrožoval mu při tom, že ho zabije,“ formulovala policejní verzi mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.

Dodala, že agresor způsobil napadenému těžká zranění, s nimiž musel být převezen do nemocnice. Po operaci v ní zůstal hospitalizován.

Kriminalisté začali po útočníkovi okamžitě pátrat. Dvaašedesátiletého muže z Olomouce, který v obci, kde k činu došlo, často přebývá, zadrželi navečer v nedaleké vesnici.

Zajistit se jim podařilo i nůž, kterým byl mladík pobodán. Násilníka policisté odvezli na protialkoholní stanici, kde mu naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu.

„Po vystřízlivění jsme muže vyslechli a v neděli jsme jej obvinili z pokusu trestného činu vraždy,“ konstatovala Štětínská, která odmítla označit obec, kde se tragédie stala, a nechtěla prozradit ani identitu mužů.

Deníku se však podařilo zjistit, že k pokusu o vraždu došlo s největší pravděpodobností v Pěnčíně.

„Útočník je známá místní firma, starý Rom, který je věčně namol a neustále vysedává u nás v hospodě. S mladým, který je mimochodem taky věčně opilý a hospoda je pro něj druhým domovem, měli dlouhotrvající spory. Nevím přesně o co šlo, ale prý v tom byly i drogy,“ prohlásila jedna z obyvatelek Pěnčína.

„Ten den se u sportovního areálu zase chytili. Starej říkal mladýmu, že si to vyřídí v soukromí, ať jde s ním. No a takhle to dopadlo,“ dodala další místní žena, podle níž žije pachatel společně s dalšími Romy v areálu staré hospody.

Starosta Pěnčína Lubomír Novák nic podobného nepamatuje. „Jsme poměrně klidná obec. K žádnému podobnému činu u nás zatím nedošlo,“ řekl ve středu Deníku.

Státní zástupce podal návrh na vzetí obviněného do vazby a soud jej schválil. Útočník je nyní ve vazební věznici.