Tráva i něco tvrdšího. Prvního hříšníka, teprve jednadvacetiletého řidiče vozidla Audi A3 policisté zastavili po půl osmé ráno v Olomoucké ulici. "Policisté jej při dopravní kontrole podrobili testu na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin a THC," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Další mladík s opiem

O hodinu a půl později zastavili opět jednadvacetiletého řidiče, tentokrát vozidla Škoda Octavia v Janáčkově ulici. "Provedený test na přítomnost jiných návykových látek odhalil u řidiče přítomnost THC, amfetamin/metamfetamin a opium," uvedl Hejtman.

V Prostějově měří v současnosti rychlost tři radary. Jeden z nich je v ulici Dolní.
Piráti silnic pod dohledem. V Prostějově už měří tři radary

V mercedesu s marihuanou

Třetí muž pod vlivem drog byl policisty přistižen před polednem v Okružní ulici. "U třiatřicetiletého řidiče vozidla Mercedes provedli test na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na THC," sdělil policejní mluvčí.

Čtyřlístek uzavřela opět marihuana. Po půl čtvrté odpoledne kontrolovali policisté pětačtyřicetiletého řidiče vozidla Citroen v Plumlovské ulici. Řidiče podrobili testu na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na THC.

Všichni řidiči se po poučení podrobili lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu.

"V danou chvíli jsou řidiči podezřelí z přestupku jízdy po užití jiné návykové látky, za které jim hrozí ve správním řízení pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. Na základě výsledků hodnot biologického materiálu může dojít i k změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, na které trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," doplnil Libor Hejtman. 

Ilustrační foto
Partnerskou fackovanou řešili strážníci, alkohol lásce nesvědčí

Senior ve Favoritu měl alkohol v krvi a neměl řidičák  
Lipová - Dopravní předpisy mu nic neříkají. Policisté včera před šestnáctou hodinou zastavili v Seči vozidlo Škoda Favorit a nestačili se divit. Při dopravní kontrole zjistili, že dvaasedmdesátiletý řidič není držitelem řidičského oprávnění skupiny B. Senior se následně podrobil dechovým zkouškám na alkohol, které byly pozitivní. Pivo proložil rumem a jel.
"Přístroj zaznamenal hodnoty 1,50 promile a 1,46 promile alkoholu v dechu. Řidič uvedl, že před jízdou vypil tři piva a čtyři skleničky rumu. Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti?" informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.