Notně zmožen alkoholem se pokusil zastavit projíždějící automobil Mitsubishi ASX.

Čtyřiadvacetiletá řidička zcela pochopitelně neměla zájem si takového pasažéra do vozidla pustit, ale aby nedošlo k dopravní nehodě, raději při průjezdu kolem něho výrazně zpomalila.

"Mladík si dle svých slov zpomalení vyložil jako zastavování a pokusil se otevřít dveře u spolujezdce. Žena však z obavy přidala a z místa odjela," popisuje policejní mluvčí František Kořínek a pokračuje: "To mladíka mělo rozčílit tak, že ze země vzal kámen a po vozidle ho vší silou mrštil. Trefil okno pátých dveří, které se tím rozbilo a vysypalo. Když viděl, co způsobil, z místa utekl směrem k obci Dobromilice."

Na místo přivolaní policisté obvodního oddělení Prostějov 2 mladíka dle popisu brzy u Dobromilic vypátrali a eskortovali na obvodní oddělení. Tam se jim mladík k činu přiznal.

V současnosti tak čelí trestnímu stíhání pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. A pochopitelně také povinnost způsobenou škodu vyčíslenou na patnáct tisíc korun uhradit.