„K nehodě došlo po čtrnácté hodině. Nissan při jízdě po parkovišti narazil z dosud přesně nezjištěných příčin do zaparkovaného osobního automobilu Citroën. Ihned po nehodě se řidič Nissanu z místa pokusil odjet směrem k obci Mostkovice," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Díky včasnému oznámení nehody se do pátrání po odjíždějícím automobilu ihned zapojila také hlídka dopravního inspektorátu, která byla nedaleko.

„Řidič vozidla na sebe poutal pozornost již velice nízkou rychlostí jízdy, takže ho policisté zastavili jen několik stovek metrů od místa nehody. Při kontrole řidiče bylo hned na první pohled zřejmé, že muž je pod vlivem alkoholu. Neklamnými znaky byl tupý výraz v obličeji, výrazné problémy s artikulací řeči i postojem," uvedl policejní mluvčí.

Hlídka se však nakonec nedozvěděla, jak moc opilý řidič byl. Dechovou zkoušku i odborné lékařské vyšetření ke zjištění ovlivnění alkoholem totiž muž odmítl.

Další jízdu policisté muži zakázali. Protože vozidlo na místě tvořilo překážku provozu a jeho majitel nebyl schopen zajistit jeho odstranění, bylo rozhodnuto o jeho odtahu specializovanou firmou.

„Dalším šetřením k dopravní nehodě policisté zjistili, že při ní nedošlo ke zranění lidí a způsobenou škodu na vozidlech vyčíslili na deset tisíc korun. Příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování," dodal František Kořínek.

Pro své jednání je nyní řidič podezřelý z přestupků, za které je až padesátitisícová pokuta a až dvouletý zákaz řízení.