Policejní zásahy: Opilý cyklista i dálniční omyl

Olšany u Prostějova – S dvěma opilými muži se museli během úterka potýkat policisté na Prostějovsku. Krátce před čtvrtou hodinou odpolední volala na linku 158 záchranná služba, že se nachází v obci Olšany u Prostějova. Zde lékaři ošetřovali pacienta a narazili na cyklistu pod vlivem alkoholu, který upadl, ale nic se mu nestalo.

„V případě, že by pokračoval v jízdě, mohlo ho něco srazit. Osádka rychlé záchranné služby uvedla, že počkají na místě, než přijede hlídka," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na místě policisté zjistili, že se jedná o místního obyvatele, kterého si žena odvedla domů.

Po třiadvacáté hodině zase policisté přijali na tísňové lince oznámení, že se na dálnici D46 ve směru z Prostějova na Vyškov nachází opilý muž, který byl navíc oblečený v tmavé barvě.

„Policisté ihned vyrazili na místo, kde by se měl muž dle oznamovatele nacházet. Hlídka muže nalezla a z dálnice odvezla. Muž se omluvil a uvedl, že se na dálnici dostal omylem. Věc vyřešili policisté domluvou," uzavřela Miluše Zajícová. 

Dopravní policisté zjistili jediný přestupek

Plumlov – Přes šedesát aut zastavili během úterního rána policisté z Plumlova. Během dopravně bezpečnostní akce pak odhalili pouze jeden přestupek. Řidič za něj dostal stokorunovou pokutu. „V síti policistů uvízl i jeden řidič pod vlivem alkoholu. Nadýchal šestnáct desetin promile alkoholu a jeho provinění bude řešit příslušný úřad. O řidičský průkaz řidič nepřišel, ale další pokračování v jízdě mu policisté zakázali," sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

Věci v autech nalákaly zloděje

Prostějov – Od úterka řeší prostějovští policisté dva případy vykradených vozidel. K prvnímu vyjížděli po deváté hodině ranní na ulici Pod Kosířem.

„Zloději se podařilo z vozidla Fiat Ducato, které bylo zaparkované před domem a nemělo uzamčenou kabinu, během deseti minut ukrást batoh s osobními doklady, platební kartou, mobilním telefonem a sedmi sty korunami. Dvacetiletému mladíkovi vznikla škoda přes tři a půl tisíce korun," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Druhý případ pak oznámil pětapadesátiletý cizinec. Ten přišel o koženou tašku s písemnostmi.

„Kabelu nechal viditelně odloženou před předním sedadlem na podlaze vozidla Volkswagen Passat. Zloděj se dostal dovnitř po vypáčení okna," řekla Miluše Zajícová. V tomto případě byla škoda na poškození větší než na ukradené tašce. Zloděj totiž poničením vozidla způsobil škodu třicet tisíc korun, krádeží pět tisíc. Oba případy šetří policisté jako trestný čin.