V prvním případě řádil třicetiletý výtečník u restaurace, kde hrubě urážel servírku. Přivolaní strážníci zjistili, že se jedná o jejího bývalého nápadníka.

„Nezvaný návštěvník balancoval před restaurací, vstupoval do vozovky a neustále se za halasných projevů dožadoval vstupu k baru,“ popsala mluvčí městské policie Jana Adámková s tím, že na místo byl přivolán lékař. Do příjezdu sanitky se však výtržník stačil poprat s jedním z hostů restaurace, který vyšel z podniku na ulici.

„Přestože se strážníci ihned do souboje vložili, podařilo se muži opilce lehce zranit v oblasti obličeje,“ dodala Adámková. Následně byl pijan převezen k ošetření do nemocnice a pak putoval na záchytku do Olomouce. Při dechové zkoušce u něj bylo naměřeno 3,28 promile.

Opilý vtipálek na kole

Druhý případ se odehrál v úterý v noci. Na křižovatce ulic Krasická a V Polích spatřila hlídka městských strážníků před půlnocí cyklistu, který na jízdním kole sjížděl z chodníku na silnici do protisměru a toto počínání neustále opakoval.

„Svým chováním ohrozil projíždějící auto, které jej muselo objet, aby nedošlo ke kolizi,“ nechala se slyšet Adámková s tím, že při následném zastavení hlídkou, muž na bicyklu seskočil takovým způsobem, že se musel chytit právě procházejícího chodce, aby neupadl na zem. Jednačtyřicetiletý cyklista byl evidentně pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno skoro dvě a půl promile. (rok)