"Žena uvedla, že její přítel doma celý večer konzumoval alkoholické nápoje, po kterých bývá agresivní. Devětatřicetiletý muž poté vstoupil do ložnice a bez varování zaútočil na svou o deset let starší přítelkyni, které právě spala v posteli. Otevřenou dlaní ruky jí opakovaně uhodil do hlavy," informoval mluvčí prostějovských strážníků Petr Zapletal s tím, že napadená žena měla následkem útoku podlitinu pod pravým okem a stěžovala si na bolest hlavy.

Kokain - Ilustrační foto
Mladík pod kokainem letěl Plumlovem sedmdesátkou

Žena skončila v nemocnici, muž odmítl spolupráci.

"Strážníci požádali o příjezd sanitky, která zraněnou ženu odvezla do nemocnice na další vyšetření. Agresor byl vyzván k podání vysvětlení, co bylo příčinou napadení a jak k celé události došlo. Dechovou zkoušku i vyjádření, jakým způsobem se vše událo, odmítl," doplnil mluvčí Zapletal.

Všechny zjištěné skutečnosti byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Nesnesl výčitky a domlouval žárlivé družce pěstmi 

Neměl na kecy nervy. Partnerské vztahy mezi mužem a ženou bývají někdy složité a tak městští strážníci řešili v pondělních večerních hodinách fyzické napadení v jednom z prostějovských bytů, kdy čtyřiačtyřicetiletý muž napadl o pět let starší přítelkyni.

"Při podávání vysvětlení muž hlídce uvedl, že jeho přítelkyně je velice žárlivá. Vyčítala mu různé věci ohledně jejich vztahu a příteli ruply nervy. Následně zaútočil na svou družku a opakovaně ji udeřil rukou do hlavy," popsal incident mluvčí prostějovské městské policie Petr Zapletal.

Vše se naštěstí obešlo bez vážnějšího zranění. Napadená žena lékařské ošetření odmítla. Za přítomnosti strážníků došlo k vyjasnění a uklidnění vypjaté situace. Celý případ byl oznámen správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití.