"Naše kočka měla delší dobu hnisavou ránu na krku, která se nechtěla zacelit. Šly jsme s ní na veterinu a tam nám paní doktorka ukázala šokující snímek. Byly na něm vidět dvě diabolky uvnitř těla naší kočky," popisovaly Deníku šokované majitelky čtyřnohého mazlíčka, které nechtěly být veřejně jmenovány.

Strážníci předali případ státním policistům

"Ano, máme informaci typu, že někdo v Biokoridoru Hloučela údajně střílí po kočkách. Může se jednat o podezření z trestného činu týrání zvířat. Informaci předáváme Policii ČR. Případně se může jednat o porušení zákona o zbraních," poskytl informace Libor Šebestík, velitel Městské policie Prostějov.

Ilustrační foto
Protahovala si tělo v parku a přišla o batoh

Případ je jediným nahlášeným v dané lokalitě. "Přijali jsme jedno oznámení od Městské policie Prostějov, které se týká postřelené kočky ze vzduchové zbraně v prostoru zahrádek u říčky Hloučely nedaleko Sadové ulice. K události došlo v přesně nezjištěné době od 28. srpna do 3. září. Od té doby se jedná o jediné oznámení tohoto druhu," sdělil krajský policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že se věcí zabývají policisté z obvodního oddělení Prostějov 1.

Osud kočičce moc nepřeje

"Přišla k nám na zahrádku ve zbědovaném stavu jako malé kotě a už u nás zůstala. Navíc byla březí. Vyléčili jsme ji a po porodu zdravá koťátka rozdaly. Teď má tři roky a stane se jí tohle," krčily majitelky bezmocně rameny.

Po operaci už je zase fit. "Musíme poděkovat veterinářkám Noře Voříškové a Michaele Hejlkové za příkladnou péči. Lidem pak vzkazujeme, aby si dávali na svá domácí zvířata pozor," uzavírají kočičí mámy.

Dvě diabolky našly majitelky v krku své kočky. Věc šetří Policie ČR.Dvě diabolky našly majitelky v krku své kočky. Věc šetří Policie ČR.Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Doporučujeme:

Druhý ročník dýňové přehlídky před ZŠ Jana Železného
Škola v dýňovém obklíčení. Světýlka šla od Železného k hvězdárně
Prostějovská speciální škola JISTOTA, sídlící na Tetíně slaví 30. výročí svého založení. 2023
Speciální škola z Tetína slaví třicátiny. Akademie bude ve středu v divadle
Ilustrační foto
U hlavního nádraží okradli 81letou stařenku