"Ve čtvrtek 8. dubna krátce před půlnocí kontrolovali policisté oddělení hlídkové služby v Plumlovské ulici v Prostějově osobní automobil Škoda Fabia a jeho devatenáctiletou řidičku. Provedenou dechovou zkouškou u dívky změřili hodnotu 2,81 promile alkoholu v dechu. Se změřenou hodnotou řidička souhlasila a požití alkoholu před jízdou přiznala," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Příčinou rodinná hádka a prokládání vína s panáky. Ke svému jednání dívka dále uvedla, že se toho dne nepohodla s rodinou a alkohol pila už od rána. Přesné množství nedokázala uvést, ale převažovat mělo víno a proloženo mělo být tvrdým alkoholem.

"Vzhledem k jejímu stavu ji policisté po provedení nezbytných administrativních úkonů propustili, ale bez řidičského průkazu a další jízdu jí samozřejmě zakázali. V pondělí 12. dubna si na obvodní oddělení Prostějov 1 přišla mimo jiné převzít sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest a zákaz činnosti," uzavírá mluvčí Kořínek.