Sedmašedesátiletý muž se ztratil před třemi lety. Torzo těla ve značném stadiu rozkladu bylo objeveno ve studni na pozemku základní školy. Stalo se tak poté, co se místní rozhodli využít dlouho nevyužívanou studnu k zalévání hřiště.

„Totožnost muže byla potvrzena, jedná se o onoho pohřešovaného muže. Zemřel bez cizího zavinění, žádný trestný čin na něm nebyl spáchán," řekla ve čtvrtek ČTK prostějovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Pohřešovaný Jaroslav Trbušek

Jaroslav Trbušek ze Ptení byl pohřešovaný tři roky

Šel dávat slepicím, už se nevrátil

Muže před lety lidé hledali několik dní.

„Šel dávat slepicím a pak už se nevrátil. Druhý den jsme udělali pátrací akci, zapojili se občané ze Ptení i hasiči, následující den jsme se spojili i s okolními obcemi," řekl již dříve ČTK starosta Ptení Jiří Porteš. Podotkl, že se tehdy určitě někdo díval i do studny, ale voda se nevypouštěla.

„Tehdy se spravovala škola, v blízkosti byly záchodky dělníků. Je možné, že zůstal poklop pootevřený a někdo jej poté zakryl, aby se něco nestalo," dodal starosta. Muže nalezli policisté v oblečení, ve kterém zmizel, v kapse tepláků měl navíc klíče od domu pohřešovaného.

Studna, kde se tělo našlo, se léta nepoužívala. Využívala se dříve k čerpání vody na zalévání školního skleníku. Obec se ji chystá zasypat, v jejím prostoru je plánováno doskočiště.