Bezdomovec kradl alkohol a choval se hrubě

Ostraha obchodu v centru Prostějova si v sobotu odpoledne všimla muže, který si nabral spoustu alkoholu, ale neměl se k placení. Přivolaní strážníci zjistili, že se jedná o muže bez domova, který se pokusil odcizit alkohol za 1468 korun.

"Při projednávání přestupku se muž choval hrubě a pokusil se napadnout pracovnici ostrahy. V jeho jednání mu strážník zabránil použitím donucovacích prostředků," informovala mluvčí městských policistů Tereza Greplová s tím, že dotyčný nebyl schopen na místě prokázat svou totožnost, proto byl předveden na služebnu policie. Přestupky proti majetku a proti občanskému soužití, kterých se dvaatřicetiletý muž dopustil, projedná správní orgán.

Nabrala si plný batoh másla

Sobotní služba přivedla strážníky do stejného obchodu o hodinu a půl později znovu. Tentokrát byla při krádeži zadržena žena.

"Dotyčná si na prodejní ploše vložila do batohu několik kusů másel a poté se pokusila projít přes pokladnu bez zaplacení. Šestadvacetiletá žena hlídce uvedla, že máslo chtěla prodat, aby si vydělala nějaké peníze," popsala Greplová.

Odcizené zboží v hodnotě 701 korun, bylo ženě odebráno a vráceno zpět do prodeje. Její protiprávní jednání projedná příslušný správní orgán.

Ilustrační foto
Otec mlátil na ulici v Prostějově dceru, skončila v nemocnici

Převlékl kabát, ale byl odhalen

V neděli před šestou hodinou ranní bylo na lince 156 přijato oznámení, že se na čerpací stanici na Olomoucké ulici nachází muž, který posprejoval kontejnery. Přivolaná hlídka podezřelého šestadvacetiletého muže zajistila.

"Podle svědků se dotyčný večer předešlého dne pohyboval po areálu a místo si zřejmě obhlížel. V ranních hodinách byl potom spatřen několika svědky u kontejneru, na který něco kreslil. Po okřiknutí odešel neznámo kam, zanedlouho se ovšem na místo vrátil," líčila Tereza Greplová. Sice se převlékl, ale i tak ho svědci poznali a volali na městskou policii.

Dopadený mladík byl arogantní a jednání popíral. Jelikož vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, vyžádali si strážníci příjezd policie. Ta si věc převzala.

Chromá poštolka byla zachráněna

V neděli odpoledne vyjížděli strážníci prověřit telefonické oznámení týkající se zraněné poštolky pohybující se na poli mezi městským hřbitovem a dálnicí. Oznámení se na místě potvrdilo. Malého dravce se zraněným křídlem se strážníkům podařilo po chvíli odchytit. Následující den byla poštolka předána ochráncům přírody na Husově náměstí.

Sebral kabel a svůj skutek zajedl klobásou

Nákupní košík v pondělí nepotřeboval sedmadvacetiletý muž, který si s poctivým nakupováním vůbec nelámal hlavu. Krátce po poledni navštívil jeden z prostějovských supermarketů a po vstupu na prodejní plochu si vzal z regálu USB kabel k mobilnímu telefonu, který následně uschoval do svých kalhot.

"Poté se vypravil k oddělení uzenin, kde mu padla do oka Staročeská klobása. Tu rovnou na prodejně zkonzumoval. Podezřelé chování muže neuniklo bystrému oku pracovníka ostrahy. Jakmile muž prošel přes pokladní zónu bez zaplacení, byl ostrahou zadržen," uvedla mluvčí městských strážníků s tím, že hodnota odcizeného a zkonzumovaného zboží dosáhla částky 249 korun.

USB kabel byl na rozdíl od klobásy vrácen zpět do prodeje. Své jednání bude mladý muž vysvětlovat u správního orgánu, kde mu za přestupek proti majetku může být uložena pokuta do výše padesát tisíc korun.

Ilustrační foto.
Zátah na silnicích na Prostějovsku, zkontrolovali na tři sta aut

Projel zákaz a navíc nadýchal

V úterních večerních hodinách si strážníci vykonávající autohlídku povšimli vozidla jedoucího v zákazu vjezdu na ulici Wolkerova. Vozidlo bylo hlídkou zastaveno a jelikož řidič při projednávání přestupku komunikoval nesrozumitelně a zmateně, pojala hlídka podezření, že je dotyčný pod vlivem alkoholu.

"Muž byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Přístroj domněnku strážníků potvrdil. U šestašedesátiletého muže bylo změřeno 1 promile alkoholu v dechu. Případ si převzala přivolaná Policie ČR.