Žena přišla na parkovišti o kabelku

Prostějov – O v autě uložené věci přišla ve čtvrtek odpoledne šestašedesátiletá žena na parkovišti u hypermarketu. v Prostějově v Okružní ulici. Její neopatrnosti a nepozornosti využil včera o půl páté zatím neznámý zloděj.

„Žena si po dokončení nákupu uložila kabelku na podlahu ve vozidle a poté nakládala nákup z vozíku do zavazadlového prostoru. Zloděj využil toho, že kabelka byla umístěná v nezajištěném autě bez dozoru a zmocnil se jí," řekl k případu policejní mluvčí František Kořínek. Dodal, že v kabelce zloděj nalezl hned několik věcí. Jednalo se například o dvě stě korun, platební kartu, osobními doklady a seniorský mobilní telefon červené barvy.

„Celkově žena vyčíslila škodu na dva a půl tisíce korun. Zloději hrozí až dva roky vězení," doplnil policejní mluvčí. 

Více než rok neplatí na čtyři děti, hrozí mu až dva léta ve vězení

Prostějovsko – Osmadvacet tisíc korun dluží jednatřicetiletý muž z Prostějovska, který od začátku loňského roku neplatí výživné na své čtyři děti.

„Muž má z rozhodnutí soudu povinnost platit matce svých dětí výživné ve výši dva tisíce korun, avšak za poslední rok tak neučinil ani jednou," uvedl mluvčí policie František Kořínek s tím, že nezodpovědnému otci hrozí až dva roky za mřížemi.