"V pátek po poledni jsme na lince tísňového volání přijali oznámení, ve kterém jeden z cestujících informoval o poškození kupé rychlíku na trase Nezamyslice – Prostějov. Na prostějovské nádraží bylo ihned vysláno několik policejních hlídek, jejichž členové se po zastavení vlaku ve stanici rozmístili podél soupravy," informoval policejní mluvčí František Kořínek a pokračoval: "Z prvního vozu soupravy ihned po zastavení vyskočil podezřelý mladík a pokusil se utéct směrem k budově České pošty. Policisté oddělení hlídkové služby však na něco takového byli připraveni a po marné výzvě k zastavení podezřelého dostihli a ještě v kolejišti ho zadrželi."

Protože osmnáctiletý mladík kladl aktivní odpor, byl s využitím donucovacích prostředků sveden k zemi a to přímo v kolejišti. Při použití donucovacích prostředků nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

"Díky souhře policistů oddělení hlídkové služby a obvodních oddělení Prostějov 2 a Prostějov 1, byly další nezbytné úkony provedeny v rychlém sledu a vlak tak ze stanice odjížděl pouze s desetiminutovým zpožděním," doplnil Kořínek.

Při ohledání místa činu policisté zadokumentovali nápisy provedené zlatým fixem a to jak na podlaze, tak i na stěnách kupé. Výše způsobené hmotné škody nebyla dosud přesně vyčíslena.

Mladík z Vyškovska se následně ke svému činu přiznal a po pozitivním testu na amphetamin/metamphetamin přiznal i to, že je „prakticky každodenním uživatelem pervitinu“. Nyní je pro své jednání podezřelý z přečinu poškození cizí věci. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a samozřejmě povinnost škodu uhradit. (zv)