„Muž z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a s vozidlem vyjel vpravo mimo komunikaci na zvýšený obrubník a poté narazil do kovového zábradlí lemujícího silnici. Místem bezprostředně po havárii projížděla hlídka policistů skupiny dopravních nehod, která havárii zjistila. Řidič hlídce přiznal, že měl v úmyslu vozidlo odtáhnout a havárii neoznámit," uvedl k případu policejní mluvčí František Kořínek.

Ke zranění lidí při havárii nedošlo, vznikla však škoda dvacet tisíc korun. Hlavní problém muže však spočíval v něčem jiném.

„Řidič jevil známky silné podnapilosti, dechovou zkoušku však odmítl. Přesto přiznal pití alkoholu před jízdou a odbornému lékařskému vyšetření na přítomnost alkoholu v krvi se dobrovolně podrobil. Z důvodu odmítnutí dechové zkoušky policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," řekl František Kořínek s tím, že po provedené prohlídce vozidla na místě zadrželi také osvědčení o jeho registraci.

Podnapilý muž se svým autem havaroval v Dolní ulici. Nehodu hlásit nechtěl, k jeho smůle však místem zrovna projížděla policie.Zdroj: Policie ČR

Opilý řidič poničil svým autem zábradlí.  Foto: Policie ČR