„Budovu jsme po anonymním telefonátu oznamujícím bombu museli evakuovat a na místo jsme přivolali hasiče a policisty. Zatím žádnou bombu neobjevili," potvrdil v pondělí ráno informaci starosta Konice František Novák. Podle jeho slov zatím není vůbec jasné, kdy začne úřad fungovat.

Zásah hasičů potvrdila krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

„Konická jednotka vyjela k zásahu na radnici. Celkově ale akci řídí policie," uvedla. V případě města na severu okresu přitom nejde o jediný zásah. Policisté prohledávají také druhou budovu městského úřadu v Konici. Konkrétně se oznámení týkalo také pobočky České správy sociálního zabezpečení.

„Zatím policie nic neobjevila. A ani nevěřím, že něco objeví," sdělil František Novák k policejnímu zásahu. Zároveň také vyjádřil přání, aby policie oznamovatele bomby chytila.„Snad se ten expert najde. Takové vtipy stojí hodně peněz a nervů," uvedl František Novák.

Později potvrdil, že policie bombu nenašla. Městský úřad tak začal kolem jedenácté hodiny dopoledne opět fungovat.

O tom, že na městském úřadě žádná bomba není, byla přesvědčená také Ludmila Škorvánková. Ta šla kolem místa zásahu obehnaného bezpečnostní páskou a zajímala se, co se děje.

„Myslím si, že tam žádná bomba není. Někdo prostě nedostal dávky. O teroristický útok podle mě nejde, teroristé by své úmysly neoznamovali," řekla žena.

Během dopoledního zásahu nedošlo pouze k uzavření městského úřadu. Policejní páska se táhla také podél samoobsluhy sousedící s radnicí.

„Došlo k evakuaci šestašedesáti osob. Policie objekty prohledala, ale výbušné systémy nenašla. Bomba měla vybuchnout podle oznamovatele v 9:00," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Pokud by se ukázalo, že jde o falešný poplach, hrozí oznamovateli bomby vězení. „Za šíření poplašné zprávy jsou až tři roky ve vězení," informoval.