Rušný víkend mají za sebou policisté na Prostějovsku. V sobotu odpoledne zastavila policejní hlídka v obci Horní Štěpánov vozidlo Škoda Octavia, které řídil sedmačtyřicetiletý muž. Po kontrole dokladů byl řidič vyzván k dechové zkoušce, které se podrobil.

„Jaké budou výsledky, si řidič zřejmě uvědomoval, protože pro něho nebyly zrovna příznivé. Hladina alkoholu při první zkoušce se zastavila na hodnotě 1,70 promile a druhá na 1,80 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a uvedl, že nedlouho před jízdou vypil dvě piva a čtyři rumy,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na místě přišel o řidičský průkaz, který mu policisté zadrželi.

Ilustrační foto
Vysklil v Lipové dveře obchodu a lup si odvezl v nákupním vozíku

Ten samý den ve večerních hodinách prošel policejní kontrolou také šestatřicetiletý řidič vozidla BMW, kterého hlídka zastavila na ulici Krasická v Prostějově. „Naměřené hodnoty tentokrát překročily hranici tří promile. První měla 3,14, druhá 3,47 a poslední 3,01 promile,“ uvedla policejní mluvčí.

Víkendovým rekordmanem se ale stal devětadvacetiletý řidič vozidla Škoda Rapid, kterého policisté z oddělení hlídkové služby zastavili v pátek večer v obci Krumsín a dali mu dýchnout.

„První hodnota, kterou naměřili, se zastavila na hladině 4,85 promile, druhá na 5,03 promile a třetí naměřená hodnota byla 4,50 promile. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Řidičský průkaz mu nemohl být zadržen, protože jak se vzápětí zjistilo, není držitelem žádného řidičského oprávnění,“ pokračovala Miluše Zajícová.

Ilustrační foto
Zastavil s dodávkou na Husáku a přišel o mobil i peněženku

Všichni tři jsou podle jejích slov podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s jednoletou trestní sazbou odnětí svobody, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.

„V průběhu víkendu bylo odhaleno na Prostějovsku dalších sedm řidičů řídících pod vlivem alkoholu, z toho se jednalo o dva cyklisty, jejichž jednání je posuzováno jako přestupek a všechny byly postoupeny příslušnému správnímu orgánu k projednání,“ shrnula na závěr policejní mluvčí Miluše Zajícová.