Po zvonku následoval útok

Plumlov – Napadení řeší po sobotě plumlovští policisté. K incidentu mělo dojít v sedm hodin večer v obci nedaleko Plumlova. Do šarvátky se zapojili tři muži.

„Policisté vyslaní na místo šetřením zjistili, že dva muži ze sousedství, otec a syn ve věku padesát osm a dvacet devět let napadli šestapadesátiletého muže přímo v jeho bytě poté, co jim na zazvonění otevřel dveře.

Při potyčce nedošlo ke zranění ani škodám. Útočníci měli napadenému pouze vyhrožovat násilím," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Útočníci jsou v současné době podezřelí z omezování osobní svobody a porušování domovní svobody. Hrozí jim až tři roky vězení. (sob)

Policisté dopadli zloděje kola

Prostějov – Až tři roky vězení hrozí osmadvacetiletému muži z Prostějovska. Vysloužit si je měl tím, že se dopustil vloupání do garáže a následné krádeže kola.

„Muž se mezi dvanáctým a sedmnáctým květnem vloupal do neuzamčené garáže na pozemku u rodinného domu v obci na Prostějovsku. Z garáže vzal pánské jízdní kolo Kona černozelené barvy. Krádeží způsobil škodu za více než čtyřicet tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté zajistili důkazy, pod jejichž tíhou se muž k ukradení kola přiznal. Odcizené jízdní kolo se však již zajistit nepodařilo. (sob)