"Odepsal prodejci, který mu záhy sdělil, že vozidlo se nachází v Anglii. Poté si vyměnili několik zpráv a nakonec se dohodli, že zájemce pošle polovinu kupní ceny prodejci a ten mu odešle vozidlo," pospal policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že důvěřivý muž odeslal na zahraniční účet 156 tisíc korun.

Peníze dorazily, ale auto ne. Prodejce potvrdil převzetí platby s tím, že vůz mu odeslal. Ale ani po třech týdnech automobil nedorazil a prodávající přestal s kupujícím komunikovat.

Tři balení uzeného lososa chtěla ukrást třiatřicetiletá žena v Prostějově.
Žena v Prostějově "lovila" lososy bez povolení

"Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání podvod, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest," komentuje Hejtman a upozorňuje veřejnost: "Nejenom pro nákup zboží, ale i pro ostatní finanční transakce na internetu (seznamka, pronájem, zprostředkování půjčky, …) platí stejné pravidlo, které zní,": Neposílejte peníze nikomu, koho znáte pouze z virtuálního prostředí a nemůžete si ověřit jeho identitu, tito pachatelé vystupují pod falešnými profily a jejich jediným cílem je vylákat z Vás finanční prostředky!