Muž podle svědků přišel na střelnici před pátou hodinou odpoledne a půjčil si po vyřízení všech náležitostí pistoli ráže devět milimetrů. Pak se s instruktorem odebral na střeliště, kde asi po pětadvaceti výstřelech do terče obrátil zbraň proti sobě.
„Pistoli držel v pravé ruce a střelil se do hlavy v oblasti ucha. Poškozením měkké mozkové tkáně nastala okamžitá klinická smrt, po níž následovala i zástava srdce. Naši záchranáři, kteří byli na místě prakticky okamžitě, zahájili resuscitaci. Stav zraněného však nedával žádnou naději a muž na místě zemřel,“ popsal výjezd zdravotníků vedoucí prostějovské záchranky Pavel Holík.
Mrtvý muž byl v minulosti dobrým zákazníkem obchodu s autosoučástkami, který je hned vedle a patří stejné firmě. O zbraně se však nezajímal a na střelnici nechodil. Při své první a zároveň poslední návštěvě střelnice tvrdil obsluze, že si chce udělat zbrojní pas a že si jde střelbu vyzkoušet.
Na střelnici nyní jen se zbrojním pasem
Vedení střelnice přijalo po druhé sebevraždě tvrdá opatření. „Omezili jsme radikálně provoz. Střílet teď mohou jen lidé se zbrojním průkazem a prostějovští vojáci. Pokud někdo bude chtít trénovat kvůli získání zbrojního průkazu, bude muset přinést potvrzení od policie. Jsem z toho otřesena ještě teď. Snad se to už nebude opakovat,“ reagovala majitelka střelnice Dagmar Getzová.
Prvního dubna letošního roku se v Gesu zastřelil mladý muž. Také on si půjčil pistoli a po vystřílení čtyřiceti devíti ran se poslední ranou střelil. Vybral si však pistoli České zbrojovky ráže 7,65 milimetrů, jejíž smrtící účinek není tak vysoký. Jeho utrpení tedy trvalo ještě asi dvě hodiny.
Případy sebevražd na střelnicích nejsou ojedinělé. Přesná statistika sice neexistuje, ale podle majitelů střelnic mají často navštěvované podniky na svých kontech kolem pěti podobných případů.