Ten nejprve ničil prodejnu likérky Palírna U Zeleného stromu v prostějovské Dykově ulici, aby posléze na dorazivší policisty zaútočil.

"O půl deváté ráno jsme na lince tísňového volání přijali oznámení o ničení podnikové prodejny prostějovské likérky. Po příjezdu do ulice Dykovy před prodejnou policisté zjistili jednačtyřicetiletého muže, který se před nimi dopustil hrubé výtržnosti, když je zdravil nacistickým pozdravem," uvedl k chování čtyřicátníka policejní mluvčí František Kořínek.

Muž svého jednání nezanechal ani po výzvě policistů a naopak se se zatnutou pěstí a nadávkami rychle rozešel proti policistům.

"Policisté proti muži zakročili, povalili ho na zem, kde mu nasadili pouta. Zákrok se obešel bez zranění, pokračoval František Kořínek.

Policisté nezjistili, že by muž před svým řáděním pil nebo bral drogy, po zadržení ho převezli do lékařského zařízení. Později policisté zjistili, že čtyřicátník rozbil v prodejně přes třicet lahví a způsobil škodu přesahující pět tisíc korun. Muž tak může skončit až na dva roky ve vězení.