"Před osmou hodinou zastavila vozidlo Audi A4, jehož devatenáctiletý řidič překročil nejvyšší povolenou rychlost o devatenáct kilometrů v hodině. Policisté při kontrole dále zjistili, že vozidlu před pár dny skončila platnost technické kontroly," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že při testu na jiné návykové látky, byly hodnoty pozitivní na amfetamin/metamfetamin a kokain.

Policisté následně převezli mladíka k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. Řidič je podezřelý z několika dopravních přestupků, za které mu hrozí ve správním řízení pokuta od dvou a půl do dvaceti tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. 

Zdrogovaný chlapík si nic ze soudního zákazu nedělal  

Nerespektoval rozhodnutí soudu. Devětadvacetiletý muž, který byl v úterý večer zastaven policisty si zadělal na pořádný malér. Dopravní kontrole se podrobil o půl deváté večer ve Vrlově ulici, když řídil Škodu Octavii.

"Muž měl Okresním soudem v Prostějově vysloven tříletý zákaz řízení motorových vozidel a to až do března 2024. Muž měl navíc pozitivní test na jiné návykové látky, a to na amfetamin / metamfetamin, THC a kokain," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že provinilec policistům odmítl lékařské vyšetření. Muži hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až na dva roky.