"Při vystupování z vozu si na jeho střechu odložil tablet Huawei T5, který tam však při odchodu zapomněl. Když si svůj omyl asi o deset minut později uvědomil a spěchal ho napravit, přístroj v hodnotě 6 tisíc korun již na místě nebyl," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté věc šetří pro podezření z přestupku proti majetku. Jeho pachateli v případě dopadení hrozí pokuta až do výše padesát tisíc korun. 

Polední krádež kabelky u Kauflandu  

Kabelka v nákupním vozíku dlouho nevydržela. Ve středu před polednem byla jednašedesátiletá žena nakupovat v nákupní zóně v Konečné ulici v Prostějově. Po nákupu v supermarketu odstavila nákupní vozík na místo pro to určené a odešla ke svému jízdnímu kolu.

"V tom si však uvědomila, že na nákupním vozíku zapomněla kabelku a ihned se pro ni vrátila. Kabelka tam na ni však již nečekala, protože se celkem pochopitelně stala vítanou příležitostí pro neznámého zloděje," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

S kabelkou přišla žena i o mobilní telefon a peněženku s finanční hotovostí šest tisíc korun, osobními doklady a platební kartou. Policisté věc šetří pro podezření z přestupku proti majetku a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za přestupek lze uložit pokutu až do výše padesát tisíc korun, za přečin pak trest odnětí svobody až na dva roky.