„Zaměřoval se na prodejny, sklepní koje, vozidla. Bral vše, co se mu hodilo. Několikrát se vloupal do skladovacích prostor nákupního centra, odkud odcizil přepravky s pivními lahvemi či sklepních kojí na různých ulicích," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková. Ze sklepů bral mladík uskladněné potraviny, brusle, vrtačky, litá kola či lešenářské trubky. Navštívil také bývalé zemědělské družstvo, kde kradl benzin a autobaterie.

„V prosinci loňského roku dokonce se dvěma dalšími, zatím nezjištěnými viníky, poškodil na jedné z prostějovských ulic odstavený Opel Omega," uvedla policejní mluvčí. Na autě poškodili zrcátka a interiér a nakonec auto ukradli.

Škoda, které se mladík dopustil svými činy, byla vyčíslena na více než sto deset tisíc korun. Policisté mladíka v minulosti za podobné činy již usvědčili.

„V nedávné minulosti byl za podobné činy odsouzen a potrestán Okresním soudem v Prostějově. Jeho jednání bude posuzováno podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže," doplnila mluvčí policistů Irena Urbánková.

Trestní sazba za tyto činy je pět let odnětí svobody, ale vzhledem k tomu, že pachatelem je mladistvá osoba, hrozí mu trest poloviční, tedy dva a půl roku za mřížemi. Kriminalisté nyní pátrají po dalších dvou pachatelích, kteří se s mladíkem podíleli na poškození opelu.