Za každou cenu chtěl občanku

Minulé pondělí odpoledne se značně podnapilý muž dobýval na úřad. Chtěl si tam za každou cenu vyřídit nový občanský průkaz. Nechtěl pochopit, že v takovém stavu a navíc bez objednání nemůže být do budovy ostrahou vpuštěn.

"Dvaačtyřicetiletý muž se choval nevhodně. Vulgárně pokřikoval na přítomné osoby, čekající na vyřízení osobního dokladu. Strážníci dotyčného muže vyzvali k zanechání protiprávního jednání a vykázali ho ven," informovala mluvčí městské policie Tereza Greplová s tím, že muž i nadále svým chováním narušoval veřejný pořádek a snažil se vrátit zpět.

Jelikož neuposlechl výzvy zakročujících strážníků, byl předveden na služebnu Policie ČR a teprve v tomto okamžiku se uklidnil. Po provedení nezbytných úkonů byl ze služebny propuštěn. Své protiprávní jednání bude vysvětlovat u příslušného správního orgánu, kterému byl celý případ oznámen.

Pomočený opilec obsadil lavičku v centru

Z lavičky rovnou na záchytku putoval v pondělí silně podnapilý starší chlapík. Na jeho stav upozornila kolemjdoucí žena, která se mu snažila pomoci. Po přistoupení blíže bylo přivolané hlídce zcela jasné jeho značné ovlivnění alkoholem.

"Své chování neměl starší muž úplně pod kontrolou. Nekomunikoval, byl pomočený, čímž vzbuzoval veřejné pohoršení. Postavit se na vlastní nohy a samostatné chůze nebyl vůbec schopen," popisovala Greplová a dodala, že provedenou orientační dechovou zkouškou u něj strážníci naměřili 2,47 promile alkoholu.

Po vyšetření lékařem převezla hlídka čtyřiašedesátiletého muže na záchytnou stanici do Olomouce. Zjištěné protiprávní jednání, kterého se ve svém stavu dopustil, projedná příslušný správní orgán.

Lehl si i s kolem do příkopu

V úterních večerních hodinách vyjížděla hlídka do okrajové části města prověřit telefonické oznámení týkající se ležícího muže v příkopu. V uvedené lokalitě strážníci nalezli ležící osobu s jízdním kolem.

"Devětapadesátiletý muž byl v mírně podnapilém stavu, zraněný nebyl a ani si na žádnou bolest nestěžoval. S hlídkou komunikoval. Jeho stav nevyžadoval lékařské ošetření, proto jej hlídka doprovodila do nedalekého bydliště, kde byl předán manželce," uvedla mluvčí městských strážníků, která závěrem dodala: "To, jestli se dotyčný pohyboval před pádem na zem, na kole nebo šel pěšky, se strážníkům zjistit nepodařilo."