Muž přistoupil k devatenáctiletému mladíkovi osmadvacátého prosince o půl šesté večer v Jungmanově ulici. Ukázal mu pod bundou ukrytou zbraň – nunčak a pohrozil mu, že jej použije, pokud mu nedá všechno, co má u sebe.

Mladík se hrozby zalekl a zůstal na místě.

„Poté pachatel muže prohledal, z kapsy bundy mu odcizil mobilní telefon, krabičku cigaret, cínový prsten a peněženku s dvaceti korunami,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová. Celkem tak mladý muž přišel o věci za dva tisíce devět set korun.

Za necelých čtrnáct dní zadrželi lupiče kriminalisté.

„Jedná se o pětadvacetiletého muže slovenské státní příslušnosti, jenž byl jedenáctého ledna kolem poledne zadržen v Prostějově a je důvodně podezřelý z výše uvedeného činu,“ informovala Čeplová.

Policisté jeho jednání kvalifikovali jako trestný čin loupeže.

„Vzhledem k tomu, že podezřelý má již bohatou trestní minulost, jeho stíhání proběhne ve vazbě. Za tento trestný čin mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ zakončila policejní mluvčí.

Nunčaky můžou vážně zranit

„Nunčaky jsou v podstatě dva kusy dřeva spojené řetězem nebo řemínkem. Pokud s tím někdo umí, může se tato zbraň rovnat svou nebezpečností noži. Při úderu přes bundu nebo jiný silnější oděv by následky nemusely být tak hrozné. Pokud by však rána dopadla na hlavu nebo na oko, mohl by napadený utrpět skutečně vážné zranění. Hrozbu od násilníka je nutné brát vážně, stejně jako by vyhrožoval jinou zbraní. Zkušený člověk totiž dokáže nunčak použít opravdu velmi rychle,“ popsal účinky zbraně Ondřej Kašuba z Aikido Dojo Prostějov.

Zmíněné loupežné přepadení nebylo 28. prosince v Prostějově jediné. Už po jedné hodině ranní udeřil v ulici Antonína Slavíčka lupič do hlavy mladou ženu a okradl ji o kabelku. Policie po něm pátrá.