„Pracovnice pošty mu ze strachu, aby proti ní nepoužil zbraň, vydala z pokladny třiatřicet tisíc pět set korun,“ uvedl prostějovský policejní mluvčí Petr Weisgärber.

Poté, co se lupič zmocnil peněz, z pošty utekl. Čtyřiačtyřicetiletá úřednice neztratila duchapřítomnost a okamžitě zavolala policii. Lupič už byl sice pryč, ale žena předala vyšetřovatelům alespoň jeho popis.

„Byl to muž mezi dvaceti a třiceti let. Měří asi sto sedmdesát centimetrů, má drobnou postavu a dlouhé černé vlasy. Na očích měl velké sluneční brýle a na hlavě kšiltovku. V době přepadení byl oblečen do tmavomodré mikiny, maskáčových kalhot a na nohou měl tenisky,“ popsal lupiče policejní mluvčí.

Mladíkovy dlouhé vlasy nemusely být podle vyšetřovatelů jeho vlastní, mohl mít na hlavě paruku.

Utekl do lesů?

Místní si všimli, že pachatel utekl směrem k vojenským lesům.

„Postával tady takový, i s botami mohl mít tak padesát kilo. Pak jsem viděl policajty, jak šli se psem směrem na Horku. Pes chvíli chodil kolem školy a pak běžel až někam k vodárně,“ vyprávěl ve čtvrtekjeden z usedlíků.

Lidé z Drahan míní, že by se ozbrojený muž mohl skrývat někde v lesích.

„Známý byl dnes v lese. Odešel od traktoru s koněm stahovat dřevo. Když se vrátil, byly dveře vylomené a traktor vykradený,“ nechal se ve středu odpoledne slyšet jeden z místních.

Přepadená pracovnice pošty se ze svého otřesu poměrně rychle vzpamatovala a hned druhý den nastoupila do práce.

Osmadvacet přepadení za 4 měsíce

Poštovní úředníci se na podobné situace připravují. Česká pošta totiž registruje podobné případy prakticky každý týden.

„Od začátku roku jde o osmadvacáté loupežné přepadení pobočky pošty v České republice. Všichni zaměstnanci jsou seznamováni s tím, jak v případě přepadení či jiných kriminálních činů postupovat,“ uvedla mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Pošťáci rozhodně nemají za úkol bránit peníze vlastním tělem.

„Ochrana zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců i zákazníků je pro nás na prvním místě,“ ujistila mluvčí.