Muž pobočku v Prostějovské ulici přepadl v 16:55. Přes prosklenou výplň výdejního okna přepážky na pokladní zamířil pistolí stříbrné barvy a žádal peníze.

„Poté, co se pokladní ukryla do technické místnosti pošty, pachatel z místa činu utekl, aniž by něco odcizil,“ uvedla mluvčí.

Muž byl vysoký 165 centimetrů, měl sportovní postavu. Maskován byl černou pletenou kuklou s otvory pro oči a ústa. Na sobě měl světlou zimní bundu z šusťákového materiálu. Policisté žádají případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k pachateli, aby kontaktovali kteroukoli policejní služebnu nebo se obrátili na linku 158.

V Olomouckém kraji přepadl na začátku ledna neznámý pachatel také poštu v Olšanech na Šumpersku. Pracovnice pošty mu z obavy o život vydala několik desítek tisíc korun. I v tomto případě využil muž k přepadení zbraň. V polovině loňského prosince přepadl lupič poštu také v Kelčicích na Prostějovsku. I tehdy maskovaný muž mířil na ženu zbraní a uprchl s několika desítkami tisíc korun.