Povedená dvojice v úterý 26. prosince přepadla v Plumlovské ulici ve čtyři hodiny ráno dalšího muže. "Svoji oběť si podezřelí s největší pravděpodobností vyhlédli už v nedaleké herně, kde se potkali. Když poškozený podnik opustil, vydali se za ním s úmyslem, připravit ho o peníze," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Scéna jako z akčního filmu

"Jakmile se ocitli v jeho blízkosti, řekli mu, aby se neohlížel, jinak že ho zmlátí a přikázali mu, aby dal ruce na plastový kontejner. Poškozený z důvodu a obavy z možného napadení a následného zranění jejich příkaz poslechl," popsala Zajícová.

Loupežníci svoji oběť prošacovali a z levé kapsy kalhot mu vzali peněženku s finanční hotovostí 6 500 korun, osobními doklady a platebními kartami. "Tu prohledali a vrátili mu ji zpět pouze s občankou. Poté se z místa vzdálili a postupně se zbavovali platebních karet a zbytku osobních dokladů, tím že je po cestě odhazovali," líčila mluvčí.

XXXI. Městský ples v Prostějově se nesl v duchu renesance. Přítomné ohromila nymfa, 23. 4. 2022
Atmosféra 1. republiky a swing. Městský ples již v pátek

Okradený muž kontaktoval neprodleně policisty a rozjelo se pátrání. Strážci zákona zakrátko zjistili totožnost pachatelů. Starší z pachatelů byl zadržen minulý týden. "Vzhledem ke zjištěným okolnostem mu bylo ještě ten samý den sděleno obvinění pro trestný čin loupež spáchaný ve spolupachatelství a bylo zahájeno jeho trestní stíhání," dodala Zajícová.

Starší násilník působil i v Olomouci

Ukázalo se, že od té doby, co opustil brány vězení, nebyla loupež ale jeho jediným protiprávním jednáním. O mladého recidivistu se zajímají také policisté z Olomouce, v jejichž teritoriu se měl dopouštět majetkové trestné činnosti.

"Z naší strany byl na státní zastupitelství vydán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který státní zástupce akceptoval, stejně tak i soudce a obviněného poslal do vazby. Dle trestního zákoníku mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," konkretizovala policejní mluvčí.

Trestu zřejmě neunikne ani mladistvý spolupachatel

"Vzhledem k tomu, že má nařízenou ústavní výchovu a jeho současné bydliště se nachází v jiném kraji, budou jeho skutek prověřovat a zpracovávat dle místní a věcné příslušnosti kolegové z daného kraje," uzavřela Zajícová.

Mohlo by vás také zajímat:

Plumlovská ulice u čerpací stanice OMV.
Na parkovišti v Plumlovské ulici u čerpací stanice OMV seděl v autě mrtvý muž
Lyžařský areál v Kladkách. 5.2. 2023
V Kladkách se už lyžuje. V pátek zahájili ve skiareálu provoz

Ilustrační foto
Celostátně hledaný vyděrač byl dopaden v Prostějově. Pomohli všímaví lidé