Potřeboval zateplovací vlnu, udělal si most

Prostějov – Pořádnou dávku důvtipu musel prokázat zloděj v Prostějově, který si zřejmě potřeboval zlepšit své obydlí, aniž by za to musel platit.

„Od pátečního odpoledne pátrají prostějovští policisté po zloději, který v době od 11. do 14. října vlezl do prodejny stavebnin v Prostějově. Jakmile se dostal na pozemek, vytvořil si za pomoci palety most přes oplocení a z otevřené skladové plochy odcizil 24 ks balení zateplovací vlny.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 14 000 Kč," informoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že se filuta dopustil trestného činu krádeže.

Řidič si dal ve středu grog, v pátek nadýchal

Ptení – Nepít celý den žádný alkohol a pak stejně nadýchat? To už musela být pořádná dávka. Taková příhoda se stala řidiči nákladního vozidla, kterého zastavili v ranních pátečních hodinách prostějovští policisté.

„Po běžné kontrole byla u řidiče provedena dechová zkouška na alkohol, která byla pozitivní a vykázala hodnotu 0, 41 promile alkoholu v dechu. Opakovanou zkouškou mu naměřili 0, 37 promile," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Hříšník vše policistům vysvětlil, nebylo mu to však vůbec platné. „Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, ale uvedl, že před jízdou žádný alkohol nepil, ale že ve středu požil přesně nezjištěné množství grogu," dodal Kořínek.

O řidičově osudu se tak bude ještě rozhodovat, na místě mu však policisté zabavili řidičský průkaz.