Zloději stačila na akci chvilka

Na malou chvilku nechala v sousedství dálnice D 46 na Prostějovsku řidička své auto bez dozoru. Když se ale k němu vrátil, vozidlo zaparkované u čerpací stanice bylo vykradené. „Ke krádeži došlo v pondělí před půl čtvrtou odpoledne. Zatím neznámý zloděj využil nabídnuté příležitosti a do automobilu značky Audi, který byl bez dohledu dvaapadesátileté majitelky pouhé čtyři minuty, násilím vnikl. Po rozbití skleněné výplně pravých zadních dveří z vozidla vzal notebook značky Medion a dámskou sportovní bundu béžové barvy," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ukradením věcí ženě způsobil škodu necelých jedenáct tisíc korun. Výše škody způsobené na autě nebyla dosud přesně vyčíslena. Zloději hrozí dva roky vězení.

Řidič neuhlídal rozměry kamionu

Bez zranění se obešla pondělní nehoda, která se odehrála v prostějovské křižovatce ulic Rovná a Kojetínská. „V neděli došlo v devět hodin ráno. Třiatřicetiletý řidič při odbočování do ulice Rovné věnoval pozornost levé straně vozidla a nepostřehl, že pravá strana návěsu vyjela vpravo mimo komunikaci, kde porazila sloup veřejného osvětlení," řekl policejní mluvčí František Kořínek. Při nehodě vznikla škoda přes třicet tisíc korun. Policisté ocenili řidičovu nehodu pokutou.

Před jízdou brali drogy, hrozí jim pokuty

Rušnou noc měli v pondělí dopravní policisté. Hned při třech kontrolách na Prostějovsku totiž zjistili, že řidiči před usednutím za volant neodolali drogám. „Prvním byl dvacetiletý řidič vozidla typu Škoda Felicia, který byl policejní hlídkou kontrolován po sedmé hodině ráno ve Vrbátkách. Provedený test na přítomnost zakázaných látek byl pozitivní na amphetamin/me­tamphetamin. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a dobrovolně se podrobil odběru krve," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Druhým byl v jedenáct hodin kontrolovaný jednačtyřicetiletý řidič vozidla typu Ford Escort. „U muže při silniční kontrole v Anenské ulici v Prostějově policisté zjistili přítomnost látek cannabis a amphetamin/me­tamphetamin. Řidič uvedl, že v pátek „vykouřil jednu skleněnku marihuany"," řekl František Kořínek. Po šestnácté hodině pak jeho kolegové zjistili přítomnost drog u šestadvaceti­letého řidiče zastaveného na Sídlišti Svobody. Muž s výsledkem testu na přítomnost drog nesouhlasil, podstoupil tak lékařské vyšetření.

Všem třem řidičům policisté zakázali další jízdu. Pro své jednání jsou podezřelí ze přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten jim hrozí pokuta od dvou a půl do dvaceti tisíc korun a zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu od šesti měsíců do jednoho roku.