Jeden přišel o motocykl, druhý o auto

Rozstání, Pěnčín – Dvě krádeže dopravních prostředků řeší v těchto dnech policisté. Z pondělí na úterý se vloupal zloděj do garáže v Rozstání.

„Překonal ochrannou mříž a z garáže ukradl motocykl oranžové barvy. Společně s ním vzal i pákové kleště," informovala mluvčí policistů Irena Urbánková.

Majitel vyčíslil škodu na 96 500 korun, zloději hrozí až tři roky za mřížemi.

Škodu za šedesát tisíc korun způsobil i zloděj, který z pondělí na úterý ukradl v Pěnčíně osobní auto Škoda Octavie stříbrné metalízy.

Z aut zmizelo autorádio, notebook i batoh

Prostějov – Tři případy vloupání do aut mají na stole prostějovští policisté. Nezvaného návštěvníka měl z pondělí na úterý Ford Transit zaparkovaný na Melantrichově ulici v Prostějově. Zloděj z něj ukradl autorádio, škoda byla vyčíslená na šest set korun. Ve stejnou dobu došlo ke vloupání i do Škody Forman, kterou majitel zaparkoval na Polské ulici v Prostějově.

„Zloděj na autě rozbil okno a z kufru ukradl notebook a batoh, kde bylo sedm tisíc korun. Majitel spočítal škodu na 9 500 korun," uvedla mluvčí policistů Irena Urbánková.

Poslední vloupání se stalo v úterý dopoledne u hřbitova na Majakovského ulici ve Vrahovicích.

„Zloděj rozbil na Fiatu Ducato okno a z auta si odnesl batoh s osobními doklady," uvedla policejní mluvčí. Všem zlodějům nyní hrozí až dva roky ve vězení.