Při nákupech přišla o peněženku

Prostějov – Chvilka nepozornosti se nevyplatila šestapadesátileté ženě. Ta při nakupování v supermarketu přišla o peněženku.

„Krádež se stala v pondělí odpoledne. Zloděj jí ukradl z kabelky, kterou měla při sobě, peněženku s celým obsahem. Žena v ní měla osobní doklady, dva tisíce korun a platební karty," uvedla mluvčí policistů Irena Urbánková. Žena spočítala škodu na celkem 2 800 korun, zloději hrozí až dva roky za mřížemi. 

Dali si drogu a sedli za volant

Prostějov – Na dva řidiče, kteří sedli za volant pod vlivem drog, narazili v pondělí prostějovští policisté. Dvacetiletého řidiče BMW kontrolovali po šesté hodině večer na sjezdu z rychlostní silnice R46 na Krasické ulici. Šofér se navíc chvíli předtím dopustil přestupku a ještě řídil bez dokladů.

„Při sjezdu z R46 na Konečnou ulici nerespektoval dvojitou podélnou souvislou čáru, přejel ji a pokračoval na nájezd na R46 ve směru na Brno. Když u něj policisté provedli test na drogy, zjistili, že je pozitivní na canabis," informovala mluvčí policistů Irena Urbánková a dodala, že řidič souhlasil s vyšetřením v nemocnici. Mladík navíc nebyl schopný ukázat policistům žádné doklady, protože je neměl u sebe.

Pod vlivem drog se proháněl po silnici i dvacetiletý řidič osobního auta, kterého policisté kontrolovali v noci z pondělí na úterý na Konečné ulici v Prostějově.

„Drogový test byl pozitivní na canabis, šofér nesouhlasil s vyšetřením v nemocnici," uvedla Irena Urbánková. Policisté oběma šoférům další jízdu zakázali a dál museli po svých.