Lapka šel po nářadí  

Vybavil si vlastní dílnu. Neznámý pachatel se v době mezi 24. únorem a 9. březnem vloupal do sklepa bytového domu na ulici Palackého v Prostějově.

"Ze sklepa odcizil sadu klíčů, rotační laser značky Bosch, sadu šroubováků v plastovém kufru, AKU šroubovák a úhlovou brusku nezjištěných značek, k tomu navíc ještě černý halogenový reflektor. Poškozenému způsobil škodu na ukradených věcech ve výši necelých deset tisíc čtyři sta korun," vyčetla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Případ policie šetří pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody. 

Šel po starožitnostech  

Bral vše, co mu pod ruku přišlo. Policisté z Prostějova šetří případ krádeže vloupáním v Seloutkách. Tam neznámý pachatel vypáčil okno od letní kuchyně neobydleného domu, který slouží jako chalupa a prohledal ho.

"Odcizil z něho plátno obrazu, jehož cenu nedokázala majitelka vyčíslit, dále porcelánovou vázu a hodiny s postavou ženy ze stejného materiálu v hodnotě přibližně pět set korun. Tento případ šetříme pro trestný čin krádež a poškození cizí věci," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

Lupič obral stařenku  

Kapsář řádil v Lidlu. V neděli v odpoledních hodinách došlo k okradení pětasedmdesátileté seniorky v marketu na ulici Újezd.

"Neznámý lapka ženu v prostoru prodejny okradl o peněženku, kterou měla v kabelce. Spolu s peněženkou přišla poškozená o finanční hotovost tři tisíce korun, osobní doklady a platební kartu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Tento případ policisté šetří pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 

Chtěli prodat na ulici vrtačku

Drahé podnikání. V uplynulém týdnu byla zadržena na parkovišti před jedním z prostějovských supermarketů dvojice mužů, kteří nabízeli zboží z kufříku. Oznámení o jejich konání přijal dispečink prostějovské městské policie.

"Strážníci kontaktovali oznamovatele a ten popsal osoby, které se snažily prodat v kufříku nějaké věci. Hlídka dotyčné muže zastavila a požádala o vysvětlení dané situace. Jednalo se o sadu s AKU vrtačkou a příslušenstvím," popsal mluvčí městské policie František Adámek.

Oba muži shodně uvedli, že zboží zakoupili v Polsku a nevěděli o zákazu prodeje na veřejném prostranství. Veškeré zboží jim hlídka na místě odebrala a vystavila potvrzení. Muži ve věku šestadvacet a osmnáct let jsou podezřelí z přestupku pro porušení nařízení města Prostějova. Za takové jednání jim u správního orgánu muže být udělena pokuta do výše sto tisíc korun.