V lese našel granát

Stínava – Dělostřelecký granát objevil v úterý mezi Stínavou a Oklukami hledač kovů. Čtyřicetiletý muž nález ohlásil policii.

„Kolem deváté hodiny ráno přijali policisté oznámení od muže, který našel v lese předmět připomínající munici. Na místo policie přivolala pyrotechnika," sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková. Pyrotechnik zjistil, že se jedná o nevystřelený dělostřelecký granát ráže sto padesát milimetrů. Munici, která pocházela ze druhé světové války, převezl k likvidaci. 

S autem skončila na střeše

Protivanov – Lehkým zraněním skončila úterní nehoda jednasedmdesátileté řidičky. Ta skončila předčasně jízdu po jedné hodině odpoledne v Boskovické ulici v Protivanově.

„Žena řídila auto značky Suzuki Swift. Podle šetření měla předávat mobil spolujezdci a přitom sjela mimo vozovku. Vrátila se zpátky na silnici, ale dostala smyk a s autem skončila na střeše. Přitom se lehce zranila a zdravotníci ji letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Olomouci," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Dodala, že spolujezdec se u havárie nezranil. Řidička před jízdou nepila.

„Během nehody vznikla škoda za osmdesát tisíc korun. Havárii policisté nadále šetří," uvedla. 

Zloději odnesli pilu i vodiče

Plumlov/Prostějov – O elektrické vodiče a vodovodní baterie připravil zloděj školící středisko na Plumlovsku.

„Někdy mezi druhým a devatenáctým květnem došlo ke vloupání do tří chatek. Zloděj způsobil škodu za osm tisíc korun," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

V květnu se zloděj dostal i do zahradního domku v ulici Močidýlka v Prostějově.

„Ke vloupání došlo někdy od neděle do úterý. Zloděj rozbil okno a následně objekt prohledal. Odnesl si benzínovou řetězovou pilu a benzínový generátor. Při této krádeži vznikla škoda za osm a půl tisíce korun," řekla Irena Urbánková. (sob)