Poslední případ se stal ve Školní ulici. „Pachatel odešel s oblečením do kabinky. Zkoušené věci si schoval do batohu a prošel přes pokladní zónu bez zaplacení,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Alena Slavotínková.

Hned poté, co muž opustil prodejnu, se za ním rozběhla prodavačka. „Utíkala jsem za ním a snažila se ho chytit. Měl s sebou komplice, mladou drobnou dívku. Když jsem je dostihla, začala jsem se s ním o věci přetahovat. Byl ale silnější, a tak mi utekl směrem do Rejskovy ulice,“ uvedla odvážná žena.

„Když jsem se vrátila zpátky, došlo mi, jak to bylo nebezpečné. Mohl mít u sebe zbraň,“ doplnila s tím, že povedený pár působil velmi „profesionálně“. „Museli to mít secvičené. Slečna se tady motala a odpoutávala pozornost, zatímco její komplic kradl,“ dodala prodavačka.

Podobný případ se nedávno stal i v butiku o pár metrů dál, přímo na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. Pachatele se personálu prodejny
podařilo za pomoci kolemjdoucích dopadnout.

„Do obchodu přišel zákazník, byl hezky oblečený a vybíral si ty nejdražší kousky z nejnovější kolekce. Šel směrem ke kabinkám, ale věci si zkoušet nezačal. Prošel kolem regálů, rozběhl se a ve vteřině byl pryč. Okamžitě jsem za ním vyběhla a křičela na celé kolo. Jeden muž ho u nedalekého kina Metro skolil a věci mi vrátil,“ popsala událost prodavačka Hana Soukupová.

Podle ní se zloději snaží často přenést věci v taškách i přes poplašný systém. „Většinou se ale leknou a věci vrátí,“ dodala Soukupová.